Atskats uz 11. Pasaules Latviešu klaidoņu brālības saietu

IMG_0453.JPG

Šī gada 7. jūnijā Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrā – bibliotēkā “SALA” tika aizvadīts kārtējais, nu jau pēc kārtas 11. Pasaules latviešu klaidoņu brālības vasaras saiets. Pirms saieta brālības biedri Alojas kapsētā pie Džeimssa Krogzemja kapa vietas nolika ziedus. Savukārt centra telpās bija iespējams iepazīties ar trim ekspozīcijām – ar jaunāko ceļojumiem veltītu apgāda “Jumava” un Laines Pērses  grāmatu izstādi, ar iepriekš rīkoto brālības saietu informatīvo biļetenu un fotogrāfiju izstādi un ar brālības biedra Oskara Šmeliņa ceļojumu laikā uzņemto fotogrāfiju albumu izstādi. Saieta organizatori bija arī sarūpējuši avīzīti, kas atspoguļo 2018. gadā veikto darbu, iepazīstina ar brālībā jaunuzņemtajiem biedriem un ļauj iemest aci todien prezentācijai paredzēto grāmatu anotācijās. Jāatzīmē arī bagātīgais izdevniecības “Jumava” grāmatu galds. Vienlaicīgi vakara gaitā pasākuma dalībniekiem tika rasta iespēja palaivot pa skaisto Ungurpils ezeru.

Saieta oficiālā daļa sākās ar PLKB prezidenta uzrunu un kopkorī nodziedātu brālības himnu. Pēc tam svinīgā ceremonijā tika iesvētīti un apsveikti jaunuzņemtie brālības biedri – Ivars Geiba un Sandra Geiba. Pēc ceremonijas sekoja interesanta, Inetas Laizānes sagatavota ekspress aptauja, kuras laikā tika mēģināts noskaidrot, kāds ceļošanas veids pasākuma dalībniekiem skaitās prioritārs. Turpinājumā apgāda “Jumava” vadītājs Juris Visockis prezentācijas ietvaros deva vārdu grāmatas “Es izvēlējos iet”– autorei Ligija Zariņai un grāmatas “Vīna un garšu pasaulē” sastādītājam Jurim Lorencam. Abi emocionālā un interesi saistošā veidā pastāstīja par to, kas pamudināja viņus aprakstīt ceļojumu laikā gūtos iespaidus. Jauno grāmatu prezentācijai sekoja ieskats topošajā grāmatā “Pasaules klaidoņi maģijas un misticisma valstībā”, kura laikā pasaules apceļotāji Ingūna Grīnberga un Pēteris Strubergs dalījās ar ceļojumu laikā piedzīvotiem mistiskiem gadījumiem. Saieta oficiālo daļu noslēdza Inetas Laizānes vadītā svešzemju suvenīru izloze un jaunā, talantīgā iluzionista Dantes Pecolli oriģinālie priekšnesumi.

Pēc oficiālās daļas saieta dalībnieki pārcēlās Ungurpils ezera krastā. Ar gaisa balonu aplausu pavadībā no Ungurpils ezera skatu torņa tika palaista lidojošā vēsts, kuras atradējam balvā pienāksies viena no saietā prezentētām grāmatām. Turpinājumā saieta dalībniekus gaidīja SIA “Aloja Starkelsen” sarūpētais zupas katls un draudzības sacensības badmintonā starp klaidoņu un Alojas novada komandām. Nulle kā iedibināto ceļojošu kausu pēc sīvas spēkošanās izcīnīja Aloja novada komanda. Savukārt vēlāk centra telpās interesentiem bija iespēja noskatīties brālības biedra Andreja Asara no lidaparāta uzņemtās filmas. Atliek piebilst, ka mūsu saietu varēja noskaitīties interneta tiešraidē.

Pabeidzot šo īso ieskatu PLKB valde izsaka pateicību visiem kas ar savu klātbūtni kuplināja saietu, kā arī atbalstīja un palīdzēja pasākumu organizēt. Liels paldies Alojas novada domei (priekšsēdētājs Valdis Bārda), izdevniecībai “Jumava” (vadītājs Juris Visockis), Alojas kultūras namam (direktore Ineta Laizāne), SIA “Aloja Starkelsen” (ģenerāldirektors Jānis Garančs), Alojas pilsētas bibliotēkai (vadītāja Sarmīte Frīdenfelde), bibliotēkai “Sala” (vadītāja Ieva Prauliņa), Ligijai Zariņai, Jurim Lorencam, Dantem Pecolli, Ingūnai Grīnbergai par muzikālo pavadījumu, Ingai Neimanei par tehnisko nodrošinājumu, Alojas novada Tautas sporta koordinatorei Inetai Vladimirovai, kafejnīcai “Mieriņš”( īpašniece Baibas Siktāre), SIA “Upes laivas.lv” (īpašnieks Edgars Eglītis), Liānai Lilenblatei–Sipko par fotogrāfijām un Ērikam Lauskim no ”Riga media” par interneta tiešraidi. Uz tikšanos vēl lielākā pulkā nākamā gada vasarā!

11.Pasaules latviešu klaidoņu saiets-avīze

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s